Obchodní podmínky

V našich obchodních podmínkách postupujeme podle platného Obchodního a občanského zákoníku § 1751 odst. 1 Zák. 89/2012 Sb. V internetovém obchodě firmy Tener můžete objednat zboží 24 hodin denně. Objednávky jsou vyřizovány v co nejkratším časovém termínu, tj. do 24 hodin od objednání. V případě, že Vaše objednávka nemůže být vyřízena v tomto termínu, budete kontaktováni a bude dohodnut termín dodání.

1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné.

2. OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ

Zboží v našem internetovém obchodě můžete  objednat pomocí nákupního košíku, telefonu, e-mailu či písemně na naší adrese.
Předmětem kupní smlouvy je pouze zboží uvedené v  objednávce.  Podmínkou pro naplnění platnosti naší elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy, kdy samotná kupní smlouva posléze vzniká samotným dodáním zboží. K uzavření kupní smlouvy se vyžaduje formální potvrzení objednávky prodávajícím. V jednotlivých, zejména cenově náročnějších případech, si prodávající vyhrazuje právo k vzniku smlouvy potvrzením objednávky nejlépe osobně nebo telefonicky.

Zasílání zboží do zahraničí je řešeno vždy individuálně.

3.  ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY

Každou objednávku můžete do 24 hodin zrušit a to telefonicky, či e-mailem a to bez udání důvodu. Stačí uvést jméno, e-mail a popis objednaného zboží či služby.
Převzetí zboží od zákazníka je prováděno pouze po fyzické kontrole zboží s následným převodem peněz zpět na účet zákazníka bez nároku na zaplacené poštovné.

4.  BALNÉ A POŠTOVNÉ

Všechny zásilky jsou dodávány balíkem Do ruky  přepravcem - Česká pošta a.s.
Objednané zboží vám zašleme na dobírku, cena poštovného je 130,- CZK. V případě platby převodem na účet je cena poštovného 100,- CZK. V případě platebního převodu Vám bude zboží zasláno po obdržení platby na účet prodávajícího. ¨

U OBJEDNÁVEK NAD 3000,- CZK  s DPH JE POŠTOVNÉ ZDARMA.
  

5.  REKLAMACE A ZÁRUKA


Případné reklamace vyřídíme k Vaší spokojenosti individuální dohodou s Vámi a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit naší firmě. Za vady vzniklé přepravcem neručíme.Na veškeré zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Záruka se nevztahuje na:

  • vady vzniklé běžným používáním
  • nesprávným použitím výrobku
  • nesprávným skladováním
      

Postup při reklamaci:

  •  informujte nás o reklamaci telefonicky, e-mailem, či písemně
  • udejte důvod reklamace, Vaši adresu, doklad o nabytí zboží

 

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží naší firmou.

Zákony a předpisy

* zák. č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání

* zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů

6. ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY KUPUJÍCÍM - VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy uzavřené při použití prostředků komunikace na dálku do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí kompletní, nepoškozené zboží, bez jakýchkoliv známek užívání nebo opotřebování, v původním nepoškozeném obalu (myšleno nepoškozeném obalu výrobku) a s kompletními doklady a dokumentací poslat zpět v zákonem uvedené lhůtě (určující je datum odeslání). Po obdržení vráceného zboží a kontrole jeho bezzávadnosti, prodávající obratem zákazníkovi vrátí zpět odpovídající částku ceny zboží poštovní poukázkou na jeho adresu, nebo jiným předem dohodnutým způsobem. Prodávající si vyhrazuje právo nepřevzít vrácené zboží či na vrácení pouze poměrné částky z prodejní ceny, pokud vrácené zboží vykazuje jakékoliv známky užívání či je jinak poškozeno. Kupující však nemůže odstoupit od kupních smluv podle odstavce 7 výše uvedeného zákona, zejména od dodávek zboží zvláště upraveného či sestaveného podle přání spotřebitele. Náklady spojené se zasláním zboží zpět nese zákazník.Od částky, kterou zákazník obdrží zpět za vrácené zboží se odečítají náklady spojené s expedicí částky k zákazníkovi. To jsou manipulační poplatky spojené s bankovním převodem, posíláním peněz poštou atp.
Prodávající si vyhrazuje právo nepřevzít zásilku zaslanou mu na dobírku. Takováto zásilka není ani považována za odstoupení od kupní smlouvy uzavřené při použití prostředků komunikace na dálku v zákonem stanovené lhůtě.
 

7. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Osobní údaje jsou chráněny před zveřejněním a použitím třetí osobou. Jsou použity pouze pro zaslání objednané zásilky a pro komunikaci se zákazníkem.
Zákony a předpisy

* zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů